Anasayfa

TÜRKİYE GENELİ İLLERE GÖRE  DİYETİSYENLER LİSTESİ
BULUNDUĞUNUZ İL ÜZERİNE TIKLAYARAK ,
İLİNİZDE BULUNAN DİYETİSYEN'DEN  DİREKT RANDEVU ALABİLİRSİNİZ.

01 Adana / 02 Adıyaman / 03 Afyon / 04 Ağrı / 05 Amasya / 06 Ankara / 07 Antalya / 08 Artvin 09 Aydın / 10 Balıkesir / 11 Bilecik / 12 Bingöl / 13 Bitlis / 14 Bolu / 15 Burdur / 16 Bursa  17 Çanakkale / 18 Çankırı / 19 Çorum / 20 Denizli / 21 Diyarbakır / 22 Edirne / 23 Elazığ
24 Erzincan / 25 Erzurum / 26 Eskişehir  / 27 Gaziantep / 28 Giresun / 29 Gümüşhane 30 Hakkari / 31 Hatay / 32 Isparta / 33 İçel -Mersin / 34 İstanbul / 35 İzmir / 36 Kars / 37 Kastamonu 38 Kayseri / 39 Kırklareli / 40 Kırşehir / 41 Kocaeli / 42 Konya / 43 Kütahya / 44 Malatya /45 Manisa 46 K. maraş / 47 Mardin / 48 Muğla / 49 Muş / 50 Nevşehir / 51 Niğde / 52 Ordu / 53 Rize / 54 Sakarya 55 Samsun / 56 Siirt / 57 Sinop / 58 Sivas / 59 Tekirdağ / 60 Tokat / 61 Trabzon / 62 Tunceli /  63 Şanlıurfa / 64 Uşak / 55 Van / 66 Yozgat / 67 Zonguldak / 68 Aksaray / 69 Bayburt / 70 Karaman 71 Kırıkkale /  72 Batman / 73 Şırnak /  74 Bartın / 75 Ardahan / 76 Iğdır / 77 Yalova / 78 Karabük
79 Kilis / 80 Osmaniye / 81 Düzce
   

 

UZMAN DİYETİSYEN

 

 

 

 

 

 


 

 

Türkiye Geneli Diyetisyen Randevu Talep Formu

Türkiye genelinde size en yakın uzman diyetisyen ile görüşmek ve
ücretli / Ücretsiz
randevu talebiniz için  aşağıdaki formu doldurunuz..
whatsapp randevu hattı: 0541-311 21 21

 

Adınız:   

Bulunduğunuz il:   

Telefon:  

Mesajınız:  
  

 

  

Hayat, size güzel olacak.


 

 GÜNÜMÜZDE NE NEDEN, BİTKİSEL ORGANİK GIDA TAKVİYELERİ KULLANMALIYIZ,

1.Günümüzde yapılan tarımda, aynı toprakta birden fazla ürün yetiştirilmeye çalışılmaktadır. Kısa sürede fazla ürün alımı yaparak karlılığı artırmaya çalışan tarım işi yapanlar, buna karşılılık elde edilen ürünlerde daha az mineral ve vitamin olmasıyla sonuçlanmaktadır. Şunu diyebiliriz aynı toprakta fazla ürün çeşitliliğiyle ürün alındığından dolayı elde edilen ürünlerin yeterliliği 30 yıl öncesine göre çok daha azdır.

2.Tarım arazilerinde kullanılan tarım ilaçları haklı olarak, ürünlerin bozulmasını engellemek, tarım ürünlerini hastalıklardan korumak için kullanılmaktadır. Fakat bu tarım ilaçları toprakta bozulmaya sebep olmaktadır Buda üretilen sebze ve meyvelerin vitamin ve minerallerin az olmasına sebep olmaktadır.

3.Tarlada üretilen sebze ve meyvelerin  tükedicinin eline ulaşması  için geçen sürenin çok uzun olması, bu süre arttıkça dalından kopan meyve ve sebzede barındırılan vitaminlerin azalmasına, içeriğinde bulunan vücuda yararlı maddelerin kaybolmasına sebep olmaktadır. Oysa daha önceleri bahçede üretilen bir ürün hızlı bir şekilde sofraya gelmekteydi, mineral ve vitaminleri kaybolmadan yiyebilmekteydik.

4.İşlem gören bitkiler ve meyveler içerdikleri mineral ve vitaminlerden kayıp vermektedirler. Örneğin herkesin kullandığı ekmek, çok faydalı bir yiyecek olan Buğday iken, gördüğü  işlemlerden sonra un haline getirilirken, içerisinden birçok minerali kaybetmektedir. Örneğin işlem görerek un haline getirilen buğdayda yaklaşık olarak %80 magnezyum kaybı, %70 çinko, %87 krom, %88 manganez, %50 kobalt ını kaybetmektedir. Buna benzer bir şekilde , parlatılan pirinç içinden  %75 oranında çinko ve krom kaybolmaktadır.

5.Gıdalardan kullanılan gıda katkı maddeleri , gıdaların özelliklerini kaybetmelerine, vitaminlerin azalmasına sebep olmaktadır. Gıdaların daha uzun süre raf ömrü olması için kullanılan koruyucular, yiyeceklerin faydalarını azaltmaktadır.

6.Yaşantımızın hareketsizn olmasından dolayı, dolaşım sistemimizin iyi çalışmaması sonucu yediğimiz yiyeceklerde zaten az olan mineral ve vitaminlerin  daha da az vücudumuz tarafından emilmesiyle, çok daha azını almış oluyoruz.

7.İş yaşamında ve hayatımızda yaşadığımız stress  de aynı dolaşım sistemimizin iyi çalışmaması sonucu aldığımız az vitaminlerin daha da az olarak alınmasına sebep olmaktadır.  Stres altında olan kişi , aldığı gıdalardan daha az  kalsiyum, magnezyum . çinko alınmasına sebep olmaktadır.

8. Sahip olunan alışkanlınlar, örneğin sigara alkol gibi, C vitaminin alımını azaltmaktadır.

İçilen bir fincan kahve ,vücuda alına d vitaminin emilimini azaltmaktadır. Buna benzer şekilde içilen  çok çay,  çok süt içimi demirin emilimini azaltmaktadır.

Aspirin kullanmak Cvitamini alım ihtiyacını arttırmaktadır.

Parasetamol kullanımı,antioksidan, c vitamini, e vitamini, selenium, ihtiyacınız  arttırmaktadır.

Antibiyotik kullanımı , B vitamini ve probiyotik kullanımını ihtiyacını doğurmaktadır.

Doğum kontrol hapı kullanımı ise vitamin B6 , B12, folik asit ve çinko ihtiyacını arttırmaktadır.

 

Yukarıda saydığımız nedenlerden dolayı, ek gıda takviyeleri kullanmamız gerektiği anlaşılmaktadır. Hangi gıda takviyelerinin kullanımı konusunda uzman diyetisyeninizden öneri ve tavsiyelerini almanızda fayda olacaktır.

 

Sitemizde bulunan Yazılarımız  bilgilendirme amaçlıdır.
 Tedavi için  Doktorunuza ve diyetisyeninize başvurunuz

MERKES OFİS ADRES:Şirinevler mah. Meriç sok.  No:8/ 19  Bahçelievler /istanbul
 
Bursa uzman Özel diyetisyen randevu, yorumları, tavsiyeleri, hastanesi,